نکات مهم بعد از بی حسی دندانپزشکی در کودکان

5/5 - (1 امتیاز)

بسیاری از والدین کودکان ، در مورد مراقبت ها و نکات مربوط به دندانپزشکی کودکان آگاهی زیادی ندارند و یا اگر آگاهی هم داشته باشند ، توجه زیادی به مقوله دندانپزشکی کودکان ندارند و دلیل بسیاری از این والدین این است که دندانهای شیری موقتی هستند و بعد از هفت سالگی کودکان این دندانها جایگزین می شود و در مواردی حتی والدین به نکات مربوط به بهداشت دندان کودک اهمیت نمی دهند و آنرا به کودک واگذار می کنند ، که این موارد باعث آسیب به دندان های کودک شده و نیاز به مراجعه به دندانپزشک کودکان می باشد. در مورد دندانپزشکی کودکان مطالب زیادی وجود داردو نکاتی که باید والدین و پزشکان آ«ها را دانسته و رعایت کنند. در این مقاله ، مطالبی در مورد نکات بی حسی دندانپزشکی کودکان را برایتان بیان می کنیم ، که در صورت نیاز به بی حسی برای جراحی دندان کودک آنها را رعایت کنید و در مراجعه به کلینیک تخصصی دندانپزشکی اطفال دکتر سیاح پور در تهران ، با آنها آشنا باشید.

نکات بی حسی دندانپزشکی کودکان

  • در مواردی که در درمان دندانپزشکی کودک، از تزریق بی حسی استفاده شده است، والدین باید تا حدود 2-3 ساعت مراقب گاز گرفتگی گونه، لب ها یا زبان کودک باشند، چرا که این حس کرختی لب برای کودک تازگی داشته و ممکن است از روی کنجکاوی و یا به صورت ناخودآگاه باعث آسیب به ناحیه بی حس شده شوند.
  • بدین منظور باید از دادن غذاهای جامد بعد از دریافت بی حسی به کودک خودداری کرد. طی این مدت باید تنها ازغذاهای نرم مانند آبمیوه ها، بستنی، اسموتی و … استفاده کرد.
  • اگر با وجود این مراقبت ها کودک شما گونه ، لبها یا زبان خود را گاز گرفت، بدانید که علیرغم ظاهر زخمی و متورم ایجاد شده خیلی جای نگرانی نیست و معمولاً طی یک هفته تا ده روز بهبودی کامل حاصل می شود. در این مدت یک لایه سفید مایل به زرد روی بافت شکل می گیردد که به صورت یک پوسته نرم بوده و بخشی از روند بهبود و ترمیم زخم است.
  • برای تسکین درد و ناراحتی کودک طی روند بهبودی زخم، شست و شوی ناحیه توسط سرم فیزیولوژیک(آب نمک) ولرم، عدم دستکاری ناحیه و استفاده از مسکن ها می تواند کمک کننده باشد. هم چنین طی این مدت باید از خوردن غذاهای اسیدی و محرک خودداری کرد.

دکتر سیاح پور ، متخصص دندانپزشکی کودکان

انتخاب دندانپزشک متخصص کودک ، در دوران کودکی ، بخصوص برای ترمیم و نگهداری از دندانهای شیری کودک کار بسیار حساسا و مهمی است. انتخاب یک شخص توانمند که با صبوری و دانش بالا بتواند دندان کودک را معالجه نماید، کار بسیار مهمی است. ما در کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر سحر سیاح پور ، این اطمینان را به تمام والدین کودکان می دهیم که کودک شما با بهترین و مدرنترین تجهیزات تخصصی دندانپزشکی اطفال ، درمان و معالجه می شود. جهت رزرو نوبت و مراجعه به کلینیک دندانپزشکی کودکان در تهران ، با ما تماس بگیرید و یه با مراجعه به سایت نوبت خود را رزرو نمائید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *