سوالات رایج شما

از چه زمانی باید برای کودکمون نخ دندان بکشیم؟

معمولاً از سن سه سالگی تماس بین دندانی به ویژه در دندانهای خلفی کودکان ایجاد می شود که در این صورت استفاده روزانه از نخ دندان توصیه می گردد.

اولین ویزیت دندانپزشکی کودک چه زمانی باید انجام باشد؟

بعد از رویش اولین دندان شیری یا نهایتاً قبل از از یک سالگی کودک لازمه اولین معاینه دندانپزشکی انجام شود.
در اولین ملاقات؛ دندان‌های رویش یافته، بافت نرم و لثه اطراف دندان‌ها و حفره دهان از نظر وجود هر مورد غیرنرمال بررسی می شود.
همچنین؛ روش‌های رعایت بهداشت و رژیم غذایی مناسب جهت سلامت دندان‌های کودک توضیح داده می‌شود.

اگر دندانهای دائمی فک پایین پشت دندانهای شیری رویش یابد چه تدبیری بیاندیشیم؟

رویش دندانهای دائمی فک پایین پشت دندانهای شیری کاملاً شایع و طبیعیه و به مرور در اثر فشار زبان و همزمان با رشد فک، این دندانها به سمت جلو حرکت می کنند. بنابراین میتوان تا سن هشت سالگی برای افتادن این دندانها صبر کرد.
اما باید دقت کرد که در مورد فک بالا این موضوع صدق نمی کند و در صورت بروز این مشکل، باید دندان شیری رو در اسرع وقت کشید.

آیا درمان عصب دندان شیری به جوانه دندان دائمی زیرین آسیب میزنه؟

خیر، درسته که زیر ریشه دندان شیری جوانه دندان دائمی وجود داره اما ساختار عصبی این دو دندان به هم مرتبط نبوده و بر عکس باقی موندن دندون شیری عفونی میتونه به دندان دائمی زیرینش آسیب بزنه.

پاسخ با سوالات متداول شما

بسیاری از ما در مورد دندانپزشکی اطفال و نحوه مراقبت از دندان کودکان و یا زمان مراجعه به متخصص دندانپزشکی کودکان و در بسیاری از زمینه های دیگر که به دندانپزشک اطفال مربوط می شود، سوالاتی داریم . بسیاری از سوالات متداول شما در این صفحه توسط خانم دکتر سحر سیاحپور ، متخصص دندانپزشکی کودکان پاسخ داده شده است. در صورت داشتم سوالات دیگر می توانید آنرا از طریق ایمیل با هم.اران ما در میان بگذارید تا پاسخ پرسش خود را دریافت کنید.